Ekim ayı magazin dünyasında soğuk rüzgarlar estirdi

Ekim ayı magazin dünyasında soğuk rüzgarlar estirdi

Magazin ve sanat dünyası birbirinden sansasyonel büyümelerin yaşandığı bir ayı daha geride vazgeçti. Soğuk havaların yavaş yavaş tesirini göstermeye başladığı Ekim ayında magazin gündeminde sıcak büyümeler vardı. Ayın en çok konuşulan namlısı sosyal medya üzerinden boykot edilen Cem Yılmaz olurken, Acun Ilıcalı ise canlı yayın esnasında daha önceki eşi Şeyma Subaşı’dan gelen iletiyle gündemde yer aldı. Türk dizi ve sinema tarihinin galibiyetli oyuncularından Tarık Namlıoğlu’nun ölümü ise sanat camiasını yasa boğdu.

Politika rüzgarı sert esti

Filmlerinin yanı gizeme sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da isminden bolca laf ettiren namlı komedyen Cem Yılmaz, politika gündeminin yelinde kaldı. Kaz Dağları olayına desteklediyen Cem Yılmaz, Diyarbakır’daki evlat nöbeti mevzusunda terör örgütü PKK aleyhine yorum yapmayıp Barış Pınarı Harekatı’na suskun kalınca, muhtelif kesimlerden tepkilerle karşılaştı. Namlı komedyen Mehmetçik Vakfı’na bağış yapsa da tepkiler devam etti. Cem Yılmaz’ın, 18 Ekim’de vizyona giren filmi için #cemyılmazınfilminegitmiyorum yaftayı ile sosyal medyada boykot başlatıldı. Boykotun da tesiriyle Cem Yılmaz gişede beklediği neticeye erişemedi. İlk üç günde 276 bin 86 birey tarafından izlenen Karakomik Filmler tezsi, Cem Yılmaz’ın şimdiye kadarki en makûs açılış yapan filmi oldu.

Cem Yılmaz cephesinde, Ekim ayının negatif büyümelerden biri de aşk yaşamında yaşandı. 1.5 yıldır beraber olan Cem Yılmaz – Defne Samyeli çiftinin ayrılıkları gündeme bomba gibi düştü. Daha evvelden de dağıldıkları iddia edilen çift, sürükledikleri video ile rivayetleri reddetmişti.

Yaşadığı ayrılık ve boykot ile isminden 6 bin 583 haberde laf ettiren Cem Yılmaz, Ekim ayı magazin gündeminin doruğunda bulunurken, suskunluğunu gözeten Defne Samyeli ise bin 551 haber ile en çok konuşulan namlı adlar listesinde yer aldı.

Subaşı’ndan gelen ileti çok konuşuldu

Magazin gündeminde isminden sıkça laf ettiren medya işvereni Acun Ilıcalı, kendi kanalında yayınlanan programa davetli olarak katıldı. Canlı olarak yayınlanan programda telefonundan video izletirken Ilıcalı’ya, daha önceki eşi Şeyma Subaşı’dan “Acun selam, ne zaman bir konuşabiliriz? Tarihleri konuşmamız gerekli Miami oteli ve parayla alakalı başka bir şey daha konuşacağım.” iletiyi geldi. İfşa olan ileti, sosyal medyada kısa zamanda trend oldu.

Ödünsüz her ay magazin gündeminde yer bulan medya işvereni, Medya Takip Merkezi’nin aynı raporuna göre Ekim ayında da 5 bin 533 habere ismini yazdırarak en çok konuşulan öbür ad oldu. Canlı yayında attığı iletiyle Subaşı, aldığı tepkilerle beraber ismini 2 bin 544 habere yazdırmayı muvaffak oldu.

Saat tartışmayı gündemdeydi

Türk pop müziğinin namlı adlarından Demet Akalın, Ekim ayında şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem İsme Şahin ile yaşadığı saat tartışmayı ile gündemdeydi. Akalın, Berkay’ın doğum yapan eşine bir saat armağan eder. Ancak iddialara göre Şahin çifti bu saati mağazaya götürüp geri vererek parasını almak ister. Mağaza yetkilisi ise gidişatı Akalın’la paylaşınca, aralarından su sızmayan iki dostun arasına kara kedi girer. Özlem İsme Şahin saati satmadıklarını bileğine büyük geldiği için değiştirmek istediklerini söylese de Akalın ikna olmaz.

Türk pop müziğinin gözde adlarından Akalın, Medya Takip Merkezi’nin raporuna göre 5 bin 95 habere ismini yazdırarak Ekim ayında magazin camiasının en çok konuşulan üçüncü adı oldu.

Tarık Namlıoğlunu kaybettik

Harami Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Ünal Bey’i, Kurtlar Vadisi’nin Testere Necmi’si…

Türk dizi ve sinema tarihinin öğrenilen adlarından akılda oyuncusu Tarık Namlı oğlunu kaybettik. Bir seneyi aşkın vakittir akciğer kanseri ile savaşan ve geçtiğimiz ay sağlık kurumuna kaldırılan oyuncudan, makûs haber geldi. Rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda 61 yaşında yaşama gözlerini yuman akılda oyuncunun vefatı, sanat dünyasını yasa boğdu. Tarık Namlıoğlu için Mecidiyeköy’de anma merasimi tertip edildi. Merasimde konuşma yapan sanatçı dostları gözyaşlarına egemen olamadı. Akılda oyuncunun Türk Bayrağı’na sarılı tabutu, törenin ardından Levent Camii’ne getirildi. Kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. Gözü yaşlı hoşlananlarını geride vazgeçen Tarık Namlıoğlu 4 bin 530 haberde anıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir