2019 seneyi magazin ve sanat dünyasında böyle geçti

2019 seneyi magazin ve sanat dünyasında böyle geçti

Magazin ve sanat camiası oldukça hareketli bir seneyi geride vazgeçti. Kimi zaman konutluluk ve boşanma haberleri manşetlerde yer alırken, kimi zaman ise sansasyonel hadiseler gündemi tanımladı. 2019 seneyi sanat dünyasından çok kıymetli, yapıtlarıyla her zaman anımsayacağımız adı da bizden aldı.

2019 senesinde dünya evine giren şanlılar

Magazin dünyasının hoşlanılan bir hayli adı geçtiğimiz sene dünya evine girdi. Medyanın alakasının beceriksiz olmadığı düğünler, herkes tarafından çokça konuşuldu. İşte 2019 senesinde evlenen şanlı adlardan kimileri:

– Oyuncu Hazal Kaya, 5 senelik sevgilisi Ali Atay ile Şubat ayında nikah masasına oturdu. Çift geçtiğimiz aylarda da oğulları Fikret Ali’yi kucaklarına aldı.
– Dünyaca şanlı piyanist Fazıl Say, üç yıldır beraber olduğu İzmirli sevgilisi piyanist Ece Dağıstan ile İtalya’nın Milano şehrinde evlendi.
– Demet Şener, 2,5 ay beraber olduğu kendisinden 9 yaş minik sevgilisi Cenk Küpeli ile evlendi.
– Daha Önceki manken Ebru Şallı, uzun müddettir beraber olduğu sevgilisi Uğur Akkuş ile Çırağan Sarayı’nda kıyılan nikâhla dünya evine girdi.
– Şanlı oyuncular İnci Türkay ve Atilla Saral 11 senelik beraberliklerini Londra’da sade bir merasimle resmileştirdiler.
– Oyuncu Müge Boz ve basketbolcu Caner Erdeniz, Berselona’daki Türk konsolosluğu’nda nikâh masasına oturdu. Çiftin kızları Vina, Kasım ayında doğdu.
– Seren Şirince bir müddettir beraber olduğu İngiliz Tobias Sutter evlendi.
– Şanlı oyuncu ve müzisyen Bartu Küçükçağlayan, psikolog nişanlısı Merve Özgüle ile dünya evine girdi.
– Oyuncu Eser Yenenler ile Miss Turkey 2015’te dördüncü hoş seçilen Berfu Yıldız, ile dünya evine girdi. Çiftin oğulları Kuzey, Ekim ayında dünyaya geldi.
– Oyuncu Seda Güven, bir müddettir aşk yaşadığı işadamı sevgilisi Ali Gürel ile evlendi.
– Oyuncu Deniz Baysal ile Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu 3 senelik beraberliğin ardından dünya evine girdi.
– Katıldığı Survivor müsabakasıyla ismini duyuran Sahra Işık, uzun müddettir beraber olduğu İdris Aybirdi ile evlendi.
– Dünyaca şanlı futbolcu Mesut Özil ile oyuncu Amine Gülşe, Haziran ayında dünya evine girdi.
– Şanlı sanatçı Ziynet Sali, Erkan Erzurumlu ile Girne’de dünya evine girdi.
– 2016 Best Model Türkiye birincisi ve Best Model Of The World müsabakasında ikinci seçilen Gizem Kayalı, uzun zamandır aşk yaşadığı Murat Binici ile dünyaevine girdi.
– Şanlı modacı ve televizyon sunucusu Tülin Şahin, 9 aydır beraber olduğu Portekizli yatırım bankacısı Pedro de Noronha ile nisan ayında Portekiz’de dünyaevine girdi. Çiftin Kasım ayında Siena Leyla adında bir kızı oldu.
– Şarkıcı Aylin Coşkun 15 yıldır beraber olduğu Volkan Aslan ile Eylül ayında evlendi.

2019 senesinde boşanan şanlılar

Magazin ve sanat dünyası konutlulukların yanı gizeme şok eden boşanmalarla da gündeme geldi. İşte 2019 senesinde boşanan şanlı adlardan kimileri;

– 2016 senesinde evlenen Işın Karaca ve Tuğrul Odabaş, boşanma kararı aldı.
– 2013 senesinde nikah masasına oturan Alper Saldıran ve Pelin Tuncegil çifti 3 dakika süren mahkemenin ardından uyuşmalı olarak boşandı.
– Oyuncu Seda Türkmen, 2017 senesinde evlendiği kendisi gibi oyuncu Bora Akkaş’a Ağustos boşanma davası açtı.
– 2018 yılında New York’ta evlenen Burcu Esmersoy ile Berk Suyabatmaz Ağustos ayında uyuşmalı olarak boşandı.
– Uzun zamandır dağılacakları konuşulan Serdar Ortaç ve 2014 senesinde evlendiği model Chloe Loughnan ağustos ayında uyuşmalı olarak boşandı.
– 2017 haziran ayında evlenen Yosunu Eke ve Ulaş Torun 1.5 senelik ilişkilerini suskun sedasız boşanarak noktaladılar. Çift Boşandıktan sonra ilişkilerine bir kısmet daha verse de 2019’un ikinci ayında resmen ayrıldıklarına söylediler.
– Özcan Deniz, 7 buçuk aylık hamile sevgilisi Feyza Aktan’la sade bir merasimle evlenmişti. 15 ay konutlu kaldıktan sonra Özcan Deniz, haziran ayında boşanma davası açıp çocukları Kuzey’in velayetini istedi.
– 61 yaşındaki sanatçı, 34 yaşındaki Murat Akıncı ile 16 Haziran’da evlenmişti. Zerrin Özer, nikâhtan 36 saat sonra boşanmaya karar verdi.
– 2013’te ‘Ulan İstanbul’ dizisinin setinde başlayan aşklarını 2016 senesinde nikâh masasına taşıyan Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım çifti Haziran ayında ortak bir söylemeyle boşandıklarını duyurdu.
– 2016 senesinde kızı Pera’ya 22 haftalık hamileyken Serdar Özmen’le nikâh masasına oturan Akasya Asıltürkmen, eşiyle aldıkları ortak kararla tek celsede boşandı.
– 11 senelik konutluluklarının ardından çekişmeli boşanma davası İstinaf duruşmasında olan daha önceki manken Demet Şener ile daha önceki ulusal basketbolcu İbrahim Kutluay “uyuşmalı” olarak boşandı.
– Tuğba Özay ve İtalyan eşi Ludovic Fattizzo 10 yıllık konutluluklarını 10 dakika süren duruşma sonunu tamamladı.
– 6 yıldır konutlu olan Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz, konutluluklarında mesele yaşamaları nedeniyle boşanma kararı aldı.
– Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur, 7 senelik eşi Taner Şafak ile uyuşmalı olarak boşanmaya karar verdi.

2019 senesinde kaybettiğimiz şanlılar

– Türk tiyatro ve sinema oyuncusu 74 yaşındaki Ayşen Gruda, bir müddettir yoğun bakımda rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda yaşamını kaybetti. 23 Ocak 2019
– Oyuncu Yalçın Menteş, 12 gün süresince rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda yaşamını kaybetti. 7 Şubat 2019
– Akılda oyuncu Erdoğan Sıcak, bir müddettir rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda yaşamını kaybetti. 12 Şubat 2019
– Kanser rehabilitasyonu gören şanlı sinema ve tiyatro oyuncusu Aytaç Arman, 69 yaşında ölüm etti. 26 Şubat 2019
– Bir Hayli dizi ve sinema filminde rol alan akılda oyuncu Ümit Yesin 65 yaşında yaşamını kaybetti. 19 Mart 2019
– Arabesk müziğinin şanlı adı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi neticeyi yaşamını kaybetti. 29 Nisan 2019
– Yeşilçam’ın hoşlanılan akılda oyuncularından biri olan Eşref Kolçak 92 yaşında ölüm etti. 26 Mayıs 2019
– Türk tiyatrosunun akılda oyuncusu Enis Fosforoğlu 71 evinde geçirdiği kalp krizi neticeyi ölüm etti. 22 Haziran 2019
– Geçtiğimiz sene kanser teşhisi konulan yoğun bakımda rehabilitasyonu süren Küçük İskender, kanserle gayretine yenik düştü. 3 Temmuz 2019
– Yeşilçam’ın akılda oyuncusu olan Yalçın Gülhan yaşama gözlerini yumdu. 27 Temmuz 2019
– Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Cengiz Hissedici, ölüm etti. 3 Ağustos 2019
– Türk edebiyat dünyasının ve Türk dizilerinin akılda senaryocuyu Umur Bugay yaşamını kaybetti. 6 Ağustos 2019
– Şanlı şarkıcı Devran Çağlar geçirdiği kalp krizi neticeyi yaşamını kaybetti. 15 Ağustos 2019
– Türk sinemasının ehemmiyetli adlarından biri olan Süleyman Turan hayatını yitirdi. 10 Eylül 2019
– Türk dizi ve sinema tarihinin en galibiyetli oyuncularından Tarık Şanlıoğlu yaşamını kaybetti. 1 Ekim 2019
– Türk tiyatrosunun akılda adlarından senelerin çınarı Yıldız Kenter akciğer rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’da kaldırıldığı sağlık kurumunda hayatını yitirdi. 17 Kasım 2019
– Akılda rejisör Tunç Başaran, bir müddettir rehabilitasyon gördüğü Sağlık Kurumunda yaşamını kaybetti. 18 Aralık 2019

Bu sene de en popüler ad Acun Ilıcalı oldu

İmalciliğini yaptığı programlar ve Şeyma Subaşı ile boşanmasıyla geçtiğimiz senenin en çok konuşulan adı olan Acun Ilıcalı, 2019 senesinin en popüler adı oldu. Boşandıktan sonra bir hayli şanlı adla birlikte anılan medya işvereni, Şubat ayında daha önceki eşi Şeyma Subaşı ile uyuşmalı olarak duruşmaya müracaat eterek kızları Melisa’nın velayetini üzerine aldı. Ekrandaki galibiyeti ve insanlarla kurduğu sıcak ilişkilerle herkesin sempatisini kazanan Acun Ilıcalı sporseverliği ile de gündemdeydi. Fenerbahçe ve Erzurumspor için tertip ettiği dayanak kampanyaları ile medya odağı olan Ilıcalı, MTM’nin raporuna göre 2019 senesinde toplam 68 bin 37 habere mevzu edildi.

Cem Yılmaz geçtiğimiz sene hem işiyle hem de aşk yaşamıyla gündemdeydi

İş yaşamının yanı gizeme aşk yaşamı ile alaka odağı olan şanlı komedyen Cem Yılmaz’ın, Defne Samyeli ile olan birlikteliklerinin sonlanması, magazin gündeminin en popüler mevzu başlıkları arasında yer aldı.

Geçtiğimiz Ocak ayında sinema imalcileri ile arasındaki promosyonlu bilet uygulaması münazarasının Meclis’e taşınması sonucunda Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesine katkıda bulunan şanlı komedyen Cem Yılmaz, sene süresince sinema filmi ve stand up çalışmalarıyla alaka odağı oldu. Ekim ayında çıkarmış olduğu Karakomik Filmler serisinin sosyal medyada boykota uğraması ile istediği gişe rakamını tutamayan Cem Yılmaz medyada toplam 46 bin 944 haberde yer alarak, geçtiğimiz senenin popüler adlarından oldu.

Demet Akalın paylaşımları ile gündemdeydi

Şanlı popçu Demet Akalın’ın 2019 senesinde çıkardığı son albüm ile müzik listesini alt üst etti. Şarkılarıyla medya gündeminde isminden bolca bahsettiren Akalın, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da günden düşmedi. İstanbul – İzmir arasındaki mesafeyi 3 buçuk saate indiren otoban hakkındaki paylaşımı medyada büyük akustik uyandıran şanlı popçu, geçtiğimiz sene trafik magandasının hücumuna da uğradı. Katıldığı televizyon programında ise gebeliği sırasında sıhhatli bir süreç yaşamadığı ve kendini şişlemeyi düşündüğü ile alakalı yaptığı söylemelerle medyada şok tesiri yarattı. Magazin dünyasının en popüler adlarından olan Demet Akalın, MTM’nin raporuna göre geçtiğimiz sene süresince toplam 9 bin 672 haberde yer aldı.

Aleyna Tilki dünyaya açıldı

Türk Popunun en genç yaşta şan olan genç adlarından Aleyna Tilki’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar dikkatleri üzerine çekti. 19 yaşındaki popçunun Twitter’a 11 yaşında aza olduğu ortaya çıkınca sosyal medya hesabı kapatıldı. Dostları ile gittiği Bodrum tatilinde cömertliği ile de isminden laf ettiren Tilki’nin kilo alması da medyada çok konuşuldu. Eğitimine Amerika’da devam etmeye karar veren Tilki, dünyanın en büyük müzik firmalarından biri olan Warner Music’in yeni yıldızı olmaya hazırlanıyor. Warner Music Group’un ilk Türk sanatçısı olacak olan Tilki, MTM’nin aynı araştırmasında, 2019 senesinde medyada 26 bin 978 haberde yer alarak tüm gözleri üzerinde topladı.

Sıla yeni aşka yelken açtı

Geçtiğimiz sene oyuncu Ahmet Kuralla olan birlikteliğini şiddet gördüğü iddiası ile hadiseli bir biçimde tamamlayan şarkıcı Sıla, 2019 senesinde yeni aşka yelken açtı. Sıla, şanlı şef Hazer Amani ile 2019 senesinin ilk günlerinde içten bir biçimde nesnellere tutulsa da, çift birlikteliklerini saklı yakalamaya çalıştı. Bir zaman sonra ise Hazer Amani’nin eşi Deniz Mumcuoğlu ile boşandığı haberleri medyaya yansıdı. İlk başta ilişki iddialarını reddeden ikiliden Sıla, katıldığı bir programda ise aşk iddialarını doğruladı ve Amani ile hoş bir yola çıktıklarını itiraf etti. Çiftin 2020 senesinin ilk aylarında evleneceği iddiaları da medyada bolca yer aldı. 2019 senesinde aradığı mutluluğu bulan şarkıcı Sıla, sene süresince toplam 34 bin 86 haberde yer alarak medyanın en popüler adlarından oldu.

2019 Senesine damga vuran öteki şanlı adlar

Son zamanlarda şarkılarının yanı gizeme sosyal medya üzerinden yapmış olduğu desteklerle gündeme gelen Haluk Levent, sene süresince kurucusu olduğu ‘AHBAP’ ile suratlarca insanın dayanağına koştu. Hasta ve lüzumu olan tüm insanlara takviye eli uzatmak için gece gündüz çalışan ve sosyal medyadan gelen hiçbir ricayı ve isteği de geri çevirmeyen Haluk Levent, sanki k senenin iyilik meleği seçildi. Yaptığı desteklerin yanı gizeme müzik kariyerine de kaldığı yerden devam eden şanlı şarkıcı medyada 32 bin 412 haberde yer aldı.

Geçtiğimiz sene şanlı medya işvereni Acun Ilıcalı ile boşanan Şeyma Subaşı, attığı her adımla çok konuşuldu. İtalyan sevgilisi Guido Senia ile yaşadığı aşkla gündemden hiç düşmeyen Subaşı, çıkarmış olduğu Yalnızca Şeyma isimli kitabı ile de medyada isminden bolca laf ettirerek toplam 27 bin 424 haberde yer aldı.

Yaşamını 2014 senesinde şanlı şarkıcı Kenan Doğulu ile birleştiren Beren Saat, sene süresince Doğulu ile dağılacakları iddiası ile medyadaydı. Hoş oyuncu, eşi Doğulu’nun konserine katılmaması ve beraber görüntülenmemesinin yanı gizeme sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da bölecekler iddiasını kuvvetlendirdi. Tüm bu iddiaların üzerine çiftin ne zaman dağılacakları konuşuluyordu ki, şanlı çift kol kola görüntülenerek sanki sulhtuk iletiyi verdi. Yeni başlayacak olan dizisi Atiye ile de isminden bolca laf ettiren hoş oyuncu, Medya Takip Merkezi’nin raporuna göre toplam 23 bin 565 haber ile 2019 senesinin popüler adları arasında yer aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir